(فروش معکوس شمار(شمارنده) چراغ راهنمایی رانندگی خورشیدی(سولار) تک خانه دو خانه سه خانه و فروش چراغ های عابر پیاده و چراغ های فرماندهی دستگاه کنترل ترافیک(فرماندهی)

سیستم های روشنایی و نور پردازی /اتوماسیون روشنایی و معابر

نظر به اهمیت ویژه روشنائی در شهر ها ، جاده ها ، اماکن عمومی ، پارکها ، تابلوهای تبلیغاتی و.....  همواره کنترل و نگه داری سیستم روشنایی از مسائل مهم در حوزه خدمات شهری و حمل و نقل جاده ای بوده ، به گونه ای که خرابی  و از کار افتادن سیستم روشنائی گاهآ حتی برای زمان کوتاه باعث بوجود آمدن اخلال  در عملکرد و یا کنترل مکان مورد نظر می شود . با توجه به اهمیت این موضوع کنترل و نظارت دائم بر سیستم های روشنائی بسیار مهم بوده که با توجه به تعداد زیاد و پراکندگی این سیستم ها نظارت کامل با تکیه بر نیروی انسان کاری بسیار دشوار ، پر خطا ، زمانگیر و هزینه بر خواهد بود . 
کاربرد اصلی سیستم در مرکز کنترل روشنائی هر شهر و یا منطقه جهت ارائه خدمات مدیریت  بر سیستم های روشنایی می باشد که می تواند در سطح کشور به صورت یکپارچه و یا در سطح استان و یا در شهر یا منطقه مورد استفاده قرار گیرد . 
با توجه به شرایط و روش سنتی موجود در این حوزه ، شرکت علایم گستر کاسپین سیستم کنترل یکپارچه روشنائی را طراحی نموده که در ادامه به بررسی امکانات و مزایای استفاده از این سیستم می پردازیم . 

سیستم طراحی شده از بخش های ذیل تشکیل می گردد:
1- کنترلر مرکزی:
این دستگاه وظیفه اندازه گیری و پایش پارامترهای سیستم روشنایی رابرعهده داشته و با بررسی دائم میزان مصرف عملکرد آنها را کنترل نموده و در صورت تشخیص حالت خرابی نوع خرابی و کد سیستم خراب را به سیستم کنترل مرکزی  اعلام می نماید . همچنین وظیفه برقراری ارتباط با هر پایه بر عهده این سیستم می باشد. 
2- فرستنده و گیرنده دیتا
این دستگاه اطلاعات را از کنترلر الکترونیکی دریافت نموده و از بستر SMS و یا GPRS به نرم افزار مرکزی ارسال و همچنین فرامین ارسالی از مرکز کنترل را جهت اعمال به کنترلر الکترونیکی ارسال می کند . 
3- نرم افزار مرکزی
این نرم افزار وظیفه نمایش اطلاعات سیستم ها و همچنین گزارش گیری از نحوه عملکرد آنها را برعهده دارد این سیستم در صورت تشخیص عیب در هر سیستم اطلاعات و هشدارهای لازم را به مسئول مربوطه از طریق SMS ارسال می نماید . این نرم افزار یک سایت اینترنتی می باشد که تمامی اپراتورها از هر مکانی و در هر کجای کشور می توانند با سطح دسترسی مشخص شده به اطلاعات دستگاه های تحت نظارت خود دسترسی داشته و آنها را کنترل و یا پایش نمایند . این نرم افزار  تحت شبکه با زبان Java نوشته شده  است 
4- مرکز داده
تمامی اطلاعات ارسالی بین نرم افزار و سیستم الکترونیکی در این پایگاه داده ذخیره می گردد که امکان گزارش گیری را در مدت و یا بازه دلخواه به اپراتور می دهد . پایگاه داده مورد استفاه در حال حاضر SQL می باشد که بنا به در خواست مشتری و یا محدودیت های فنی و یا تغییرات حجم داده ارسالی می تواند تغییر کند . 

مشخصات سیستم های مانیتورینگ روشنائی
این سیستم در ۳ کلاس A,B,C قابل ارائه می باشد که مشخصات این سیستم ها به صورت ذیل می باشد :

 

 

 

 

*تمامی سیستم های فوق بر روی خطوط روشنایی موجود قابل نصب می باشند . 


شرکت علایم گسترکاسپین تولید کننده انواع تابلو های ترافیکی ؛مبلمان شهری ؛علایم و تجهیزات الکترونیکی با استانداردهای مورد تایید اروپا